NewsletterFacebook

Filmowe lekcje w kinie Luna

Dział Edukacji Kina Luna przygotował sześć programów edukacyjnych, które pomogą nauczycielom realizować program z zakresu nauczania początkowego, języka polskiego, biologii, geografii, historii, wiedzy o kulturze, zajęć w ramach godziny wychowawczej. Wybitne filmy fabularne i dokumentalne, wyselekcjonowaliśmy w taki sposób, by zapoznać uczniów z ciekawym językiem filmowym, a jednocześnie dostarczyć im rozrywki.

W tym roku w szczególności polecamy nasz nowy cykl ekologiczny, na który składają się wybitne filmy dokumentalne z programu festiwalu Millennium Docs Against Gravity, kóre poruszają najakutalniejsze tematy. Otwieramy pole do dyskusji o klimacie, bioróżnorodności, ochronie gatunków, istocie lasów, zdrowej żywności, zrównoważonym rolnictwie, o tym jak powinno wyglądać nowoczesne miasto i transport i dokąd prowadzi nas nadmierna konsumpcja. To wszystko warto wiedzieć!

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi programami na rok 2019/2020. W każdej zakładce znajdziecie państwo opis programu oraz katalogi z filmami.

 

Historia w ożywionych obrazach

postawowe / ponadpodstawowe

Seria realizowana przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przedstawia kluczowe momenty historii Polski w formie filmowo „ożywionych” obrazów klasyki polskiego malarstwa historycznego. Na serię składają się dwa cykle "Polska Niepodległa " i "Jan Matejko". Bohaterowie obrazów, dzięki wybitnym aktorom, ożywają na ekranie. Widzowie mogą usłyszeć ich rozmowy i poznać kontekst historyczny, w jakim była Polska w danym momencie dziejowym.

#sztuka #film

Kino wychowuje zdrowe pokolenie

postawowe / ponadpodstawowe

Program KINO wychowuje ZDROWE pokolenie ma na celu zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia uczniów, zadbanie o ich zdrowie i kondycję, wyposażenie ich w praktyczną wiedzę, umiejętności i odpowiednią motywację

In Mundo. Odkrywaj z nami świat

postawowe / ponadpodstawowe

Cykl podróżniczy, na który składają się opowieści z różnych stron świata. Poprzez ukazanie piękna różnorodnych krajobrazów Ziemi spotkania rozbudzają zainteresowanie geografią fizyczną, zaś wizualne spotkania z mieszkańcami różnych regionów pozwalają lepiej poznać i zrozumieć współczesną rzeczywistość.