NewsletterFacebook

14. MDAG: Gwiazdy ogłoszeń drobnych

Craigslist Allstars

24-letnia Samira Elagoz postanawia nagrywać swoje spotkania z ludźmi, zamieszczającymi ogłoszenia na portalu internetowym Craigslist. Nie ma żadnych zobowiązań i z góry przyjętych założeń. Mieszkając kolejno w Amsterdamie, Berlinie i Tokio spotyka mężczyzn zainteresowanych głównie seksem we wszelkich przejawach – mamy więc erotomana-gawędziarza (a przy okazji pianistę), ekshibicjonistę używającego życia za sprawą kamerek internetowych, znawców japońskiej sztuki wiązania (i podwieszania), nauczyciela tanga, który zdecydowanie przekracza granicę mistrz-uczeń, hydraulika ze złamanym sercem, nieziemsko zbudowanego Ukraińca i tak dalej...

To podany niezobowiązującym tonem kolaż z życia pokolenia millenialsów – jest miejsce na wróżby, miękkie narkotyki, czułość, rozmowy o reinkarnacji. Całość układa się w urokliwy zapis ulotnego czasu pomiędzy nastoletniością a dorosłością.

Autorka nie ma ambicji stawiania tez o współczesnym świecie, daje się ponieść fali wrażeń, jest pozbawioną pruderii eksploratorką życiowych przyjemności. Z każdego spotkania wynosi coś dla siebie – jej partnerzy chętnie godzą się na taką grę, mając świadomość, że nie mogą liczyć na żadną kontynuację.

Film jest zapisem strumienia życia, niepozbawionym ironii, ale nigdy nie upokarzającym swoich bohaterów. I co być może najważniejsze – ujmującym erotykę z kobiecej perspektywy, niezbyt często eksplorowanej w kinie.

18 maja po seansie o 18:00 spotkanie "Szalona podróż po świecie".

Gatunek: 
dokument
Kraj produkcji: 
Finlandia / Holandia
Rok produkcji: 
2016
Czas trwania: 
67 min
Reżyseria: 
Samira Elagoz