NewsletterFacebook

2. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych: Gabinet Doktora Caligari + muzyka na żywo

SEANS KULTOWEGO HORRORU z MUZYKĄ NA ŻYWO podczas 2. Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych!


Rusza 2. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych, wydarzenie, które w zeszłym roku dostarczyło nam wszystkim wielkich filmowych emocji, przypominając, że w małyc kinach drzemie ogromny potencjał! W tym roku TWKS to imponujący repertuar nagrodzonych tytułów na festiwalach filmowych i moc wydarzeń okołofilmowych. 14 kin studyjnych Warszawy czeka na Was!


Kino Amondo ★Kino Atlantic ★Kino Elektronik ★Kino Iluzjon ★Kino Luna ★Kino Praha ★Kinoteka ★Kino Kultura ★Kino Muranów ★Kino Muzeum Warszawy ★ Stacja Falenica ★Kino Świt ★Kino U-jazdowski ★ Kino Wisła 


Głodni filmowych emocji? To sprawdzajcie, co będzie się działo!

W gronie kin studyjnych biorących udział w imprezie nie mogło zabraknąć LUNY. W tym roku mamy dla Was prawdziwą petardę: arcydzieło światowej kinematografii okraszone dynamicznym akompaniamentem, czyli seans filmu GABINET DOKTORA CALIGARI z 1920 roku z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego! To wydarzenie z pewnością dostarczy widzom niezapomnianych przeżyć: w jednej chwili będą mogli poczuć się jak na koncercie i na seansie w kinie!


GABINET DOKTORA CALIGARI
Reż. Robert Wiene, film niemy, horror, 1920 rok


Do prowincjonalnego miasteczka przybywa wędrowny hipnotyzer (Werner Krauss) Jego medium, somnambulik Cezar (Conrad Veidt), jest główną atrakcją jarmarcznego show. Wkrótce w miasteczku zaczynają ginąć ludzie. Przyjaciel jednego z zamordowanych, Francis (Friedrich Feher), odkrywa ponury sekret –hipnotyzer jest reinkarnacją morderczego doktora Caligari, który zabijał, posługując się medium. Sytuacja nie jest prosta, gdyż Francis trafia za Caligarim do zakładu psychiatrycznego


SŁYNNY HORROR W NOWEJ OPRAWIE MUZYCZNEJ TYLKO W KINIE LUNA PODCZAS 2. TYGODNIA WARSZAWSKICH KIN STUDYJNYCH.

Orkiestra Ludwika Sarskiego
Kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.

Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

14 maja br. miała miejsce premiera płyty Orkiestry Ludwika Sarskiego pt. „THE KID”, wydana przez DUX Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły DWÓJKA Polskie Radio oraz TVP KULTURA.
W roku 2021 przypadła 100 rocznica premiery filmu niemego pt. „Brzdąc"; w reżyserii Charliego Chaplina. Z tej okazji Orkiestra Ludwika Sarskiego wydała wyjątkowy album, który jest hołdem dla twórczości Chaplina i inspirowana jest właśnie tym dziełem. Płyta „The Kid” to suita z muzyką filmową, utrzymana w stylistyce early jazzu, jazz waltz’ów, ragtime’ów i bardzo emocjonalnych utworów, która wiernie odzwierciedla charakter scen zawartych w filmie oraz idealnie oddaje klimat niemego kina.
Podczas pracy w studio artyści jednocześnie oglądali film i nagrywali swoje partie, dzięki czemu muzyka zawarta na tej płycie płynnie podąża za obrazem.


#orkiestraludwikasarskiego #silentmovie #livemusic

facebook.com/orkiestraludwikasarskiego instagram.com/orkiestraludwikasarskiego

PO SEANSIE Z MUZYKĄ NA ŻYWO ZAPRASZAMY NA KONCERT DO FOYER KINA!

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.
Więcej informacji na profilu wydarzenia na FB i Instagramie.
Plakat i identyfikacja wizualna by Julia Fukiet


KOCHAJMY KINA STUDYJNE!