NewsletterFacebook

#TO BE + spotkanie z Krzysztofem Wielickim

Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na pokaz #TO_ BE połączony ze spotkaniem z Krzysztofem Wielickim. 

Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia 2024 o godz. 18.45 w Kinie LUNA.

Po pokazie i części oficjalnej będziecie Państwo mogli spotkać się i porozmawiać z Krzysztofem Wielickim we foyer kina LUNA. To będzie czas na nabycie książek, otrzymanie pamiątkowego wpisu od autora, zrobienie sobie zdjęć, wymianę myśli i uśmiechów. Już teraz serdecznie zapraszamy na wspólne spędzenie środowego wieczoru.

Jest to kino autorskie za którym stoi troje twórców: Maja Pietraszewska- Koper, Grzegorz Lipiec i Szymon Felkel. Ich wizja artystyczna, wrażliwość i indywidualny styl opowiadania obrazem, muzyką, grafiką i animacjami przenoszą widza do świata wielkiego człowieka – Krzysztofa Wielickiego. Do świata dotąd najmniej eksplorowanego – do domu, gdzie Mistrz powraca z gór.

"#TO_ BE” to filozoficzna opowieść o przyjaźni, partnerstwie i naturze.
To film o człowieku pełnym pasji. Przy okazji opowieść Krzysztofa Wielickiego zabiera nas na wirtualną wyprawę na czternaście ośmiotysięczników, bez patosu, z szacunkiem dla ludzi i przyrody. Wchodzimy z Krzysztofem Wielickim na najwyższe góry świata tak lekko, jakbyśmy szli z nim do ogrodu po warzywa. Zaczynamy się zastanawiać, co jest ważniejsze.
Film zadaje pytania, na które trudno odpowiedzieć: o przyjaźń, miłość, rodzinę, ale też o naturę, o przyszłość naszych dzieci i wnuków, o ochronę niezwykłego świata, którego możemy doświadczać. W tę niezwykłą podróż zabiera nas Krzysztof Wielicki – piąty na świecie zdobywca 14 ośmiotysięczników, autor trzech nowych dróg na ośmiotysięcznikach, sześciu samotnych wejść, kierownik wielu wysokogórskich wypraw.