NewsletterFacebook

BIAŁY POTOK

Biały potok

Komedia pomyłek o dwóch zaprzyjaźnionych małżeństwach. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem… Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Zależności uczuciowe i finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta mnożąc zabawne sytuacje aż do finałowej tragedii, która okaże się szansą dla obydwu małżeństw – ratunkiem dla ich relacji.

Doborowa obsada, czyli Julia Wyszyńska, Agnieszka Dulęba-Kasza, Marcin Dorociński i Dobromir Dymecki czynią z tej historii aktorski majstersztyk, którego nie można przegapić!

Film został podwójnie wyróżniony na tegorocznym 40. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film: otrzymał nagrodę publiczności, a Marcin Dorociński został uhonorowany nagrodą za rolę męską. Uzasadnienie brzmiało: za finezję!

POLSKA KOMEDIA Z FINEZJĄ! CZY MOŻE BYĆ LEPSZA REKOMENDACJA...?

Film zostanie wyświetlony z angielskimi napisami.

Bilety na seans w cenie 15 zł.

„Biały potok” według zapowiedzi dystrybutora wejdzie do kin 19 listopada.

Gatunek: 
komedia
Kraj produkcji: 
Polska
Rok produkcji: 
2020
Czas trwania: 
79 min
Reżyseria: 
Michał Grzybowski
Obsada: 
Marcin Dorociński, Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki
Język: 
Polski