NewsletterFacebook

The Car Man

MATTHEW BOURNE - The Car Man (98 min)

NAKRĘCONY NA ŻYWO W SADLER';S WELLS THEATRE W LONDYNIE


Oszałamiający, niespotykany taneczny thriller i show w jednym , w wykonaniu grupy tanecznej Matthew Bourne’a, oparty jest luźno na powszechnie znanej operze Bizeta – Carmen. Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych w muzyce klasycznej partytur Bizeta, została wspaniale zaaranżowana przez Terry’ego Daviesa – kompozytora i producenta muzycznego, nominowanego do BAFTA.

Opis:
Lata 60-te ubiegłego wieku, Ameryka : XIX wieczna, hiszpańska fabryka papierosów zostaje zaadoptowana na typowy, amerykański, ociekający smarami garaż i lokalny bar. To tam kumulują się marzenia i pasje młodych ludzi z małego miasteczka. Wszystko to zostanie podważone przez pojawienie się nieznajomego, przystojnego przybysza. Młodzi mieszkańcy miasteczka o gorących sercach, wpadną w spiralę chciwości, pożądania, zdrady i zemsty. Twórcy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby opowieść ta wywarła najlepsze wrażenie na widzach kinowych: Matthew Bourne : wspaniała choreografia i scenariusz , epicka scenografia Leza Brotherstona, perfekcyjna gra światłem Chrisa Daveya . Wszystko to tworzy bardzo sugestywny i bezkompromisowy obraz małomiasteczkowej Ameryki tamtych lat.

Car Man został nakręcony w Sadler’s Wells Theatre w Londynie. W roku 2020 pojawia się w kinach na całym świecie. Obsada tancerzy to całe spektrum wybitnych postaci współczesnego tańca brytyjskiego , którzy dają popis mocy i magnetyzują widza swoją techniką: Chris Trenfield, Zizi Strallen, Kate Lyons , Dominic North, Alan Vincent.

„Ze wszystkich naszych tanecznych produkcji, „Car Man” stał się jedną z najczęściej wymienianych przez publiczność jaką ich ulubioną. Jest także doceniany przez tancerzy, którzy mają swoją szansę na wykonanie i zatańczenie odważnych ale i wymagających ról. Cieszę się, że widzowie w kinach będą mieli okazję zobaczyć to na własne oczy” – Matthew Bourne

Niektóre recenzje:
⭐⭐⭐⭐⭐ - „Porywająca historia, uderza z niesamowitą siłą” – The Guardian
⭐⭐⭐⭐⭐ - „Zapierający dech w piersiach. Perfekcyjny” – The Observer
⭐⭐⭐⭐⭐ - „Elektryzujący! Potężny taniec namiętności!” - Daily Mail