NewsletterFacebook

Chasing Trane. Historia Johna Coltrane'a

Prowokujący do myślenia film o wybitnym, nieszablonowym artyście i myślicielu, którego przekraczająca granice muzyka w dalszym ciągu wywiera wpływ na ludzi na całym świecie. Historia demonów i ciemności, wytrwałości i odkupienia - niesamowita podróż duchowego wojownika; droga, która przekracza wszelkie bariery rasowe, religijne, wiekowe i geograficzne.

W filmie można usłyszeć fragmenty prawie 50 nagrań Coltrane'a z okresu całej jego kariery. Film posiada wspaniałe walory wizualne i muzyczne!

Chociaż Coltrane nigdy nie brał udziału w żadnych wywiadach telewizyjnych, a tylko kilku w radiu, wielokrotnie udzielał wywiadów do muzycznych magazynów i gazet. Ich fragmenty, cytowane przez Denzela Washingtona pokazują, co John Coltrane myślał i czuł w ważnych momentach swojego życia.

JOHN COLTRANE - saksofonista i kompozytor, jeden z najważniejszych muzyków w historii jazzu. Ikona, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia muzyków do rozwoju i szukania własnych ścieżek nie tylko w muzyce. Jako lider nagrał ponad 100 albumów, w tym "Giant Steps" i "A Love Supreme", które należą do ścisłej czołówki kanonu światowego jazzu. W swojej twórczości przeszedł od melodyjności "Blue Trane"aż do atonalności "Ascension". Brał też udział w nagraniach najważniejszych płyt innych twórców, takich jak Miles Davis (m.in. "Kind of Blue"), Thelonious Monk i wielu innych.