NewsletterFacebook

Cykl Troje z Prostokwaszyna

TROJE Z PROSTOKWASZYNA
Wersja: lektor
Obsada: Maria Winogradowa, Oleg Tabakow, Lew Durow, Borys Nowikow
Żył sobie chłopiec o przezwisku Wujek Fiodor, który bardzo lubił zwierzęta. Jednak jego rodzice nawet nie chcieli słyszeć o tym, żeby w ich mieszkaniu pojawił się jakiś czworonóg. Dlatego Wujek Fiodor i jego nowi przyjaciele, kot Matroskin i psiak Szarik, musieli pojechać do wsi Prostokwaszyno.

WAKACJE W PROSTOKWASZYNIE
Wersja: lektor
Obsada: Maria Winogradowa, Oleg Tabakow, Lew Durow, Borys Nowikow, German Kaczyn
Fiodor nie chce wyjeżdżać na wakacje do Soczi, więc spędza lato w Prostokwaszynie. Towarzyszą mu wierni przyjaciele, kot Matroskin i pies Szarik. Matroskin jest zadowolony z nowego nabytku – krowy Murki, która dostarcza dużo mleka, oraz z narodzin jej cielątka o imieniu Gawriusza. Z kolei pies Szarik odkrył nowe hobby – fotografowanie dzikiej przyrody.

ZIMA W PROSTOKWASZYNIE
Wersja: lektor
Obsada: Maria Winogradowa, Oleg Tabakow, Lew Durow, Borys Nowikow, German Kaczyn
Pies Szarik potrzebuje butów na zimę. Kiedy zamiast solidnego obuwia wybiera modne i drogie trampki, jego przyjaciel kot Matroskin otwarcie mówi mu, co myśli o tak nietrafionym zakupie. Obaj obrażają się i przestają ze sobą rozmawiać. Tymczasem Fiodor i jego tata wybierają się do nich z noworoczną wizytą. Po drodze ich śnieżny pojazd grzęźnie w zaspie. Mieszkańcy Prostokwaszyna wyruszają z pomocą.

Gatunek: 
animacja
Kraj produkcji: 
Rosja
Rok produkcji: 
1978-1984
Czas trwania: 
54 min
Reżyseria: 
Władimir Popow
Scenariusz: 
Eduard Uspienski
Obsada: 
Maria Winogradowa, Oleg Tabakow, Borys Nowikow, Lew Durow
Język: 
lektor