NewsletterFacebook

Georgia Południowa kamerą i jachtem wśród pingwinów

Zabiorę Was w rejs z Urugwaju przez Falklandy na Georgię Południową.

2 miesiące wyprawy na jedną z najbardziej niedostępnych wysp na świecie. Tutaj nie przyleci helikopter, nie wyląduje samolot, czasem przypłynie statek. A my tj. Piotr, Michał, Dominik i ja - zabraliśmy czwórkę filmowców - Sama, Heather, Robina i Dave`a na miejsce ich pracy.

 

22 listopada 2023 na platformie streamingowej Netflix pojawi się owoc ich pracy - jako jeden z odcinków serialu The Universe - nowej produkcji, powstałej z narracją Morgana Freemana i przy współpracy z BBC. Opowiem, też o kulisach tworzenia tego dzieła.

 

Rejs zupełnie inny niż wszystkie - to sztampowe hasło tutaj naprawdę ma odniesienie. Selma - jacht, którym podbijaliśmy plaże pełne pingwinów, słoni morskich, uchatek - to jednostka stworzona do takich wyzwań. Posłuchajcie jakie przygody nas spotkały, zobacz jak wygląda “wycieczka” jachtem na Georgię i zbij piątkę z pingwinem!

Zapraszam serdecznie na pokaz zdjęć, filmów i opowieści!

 

Filip Kołodziej - z zawodu żeglarz, skipper, kapitan - niepotrzebne skreślić. Pływam od kilkunastu lat, mam za rufą ponad 60 tysięcy mil morskich, organizuję rejsy w trudno dostępne miejsca, w trudnych terminach - Nordkapp zimą, Grenlandia Wschodnia, Islandia, Wyspy Owcze, Azory, morze Barentsa, Norweskie, Atlantyk, basen morza śródziemnego ect. - cały czas staram się wciąż rozwijać w swoim fachu.