NewsletterFacebook

Igrzyska pamięci - MDAG film festival

Memory Games

Pamięć jest nieodzownym elementem naszego życia. Przenika każdy jego aspekt. Bez pamięci nie istniejemy, jesteśmy nikim, bo pamięć czyni nas ludźmi. Film przedstawia ekscytujący wgląd w życie czterech mistrzów zapamiętywania z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Mongolii, którzy walczą w konkursie o tytuł World Memory Champion.

Obserwujemy, jak trenują, godzinami budując w głowie niesamowite struktury pamięci poparte obrazami. W ten sposób udaje im się dokonać wyczynów, które wydają się niemożliwe. Potrafią w 22 sekundy zapamiętać ułożenie talii kart, w 15 minut ponad 150 twarzy, w 5 minut 700 liczb binarnych. Poprzez animacje film pokazuje, w jaki sposób ci geniusze wykorzystują unikalne techniki wizualizacji, aby zapamiętać niesamowitą liczbę danych. Niemożliwe na naszych oczach staje się rzeczywistością.

Po pokazie 18 maja g.15.30 warsztat: Ćwiczenia z pamieci
Partner: Best Brain - Bracia Boral
Warsztat poprowadzi pierwszy w historii reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Pamięci. Przez 45 minut kreatywnej zabawy zobaczycie co potrafi zapamiętać wyćwiczony mózg i dowiedziecie się jak ćwiczyć pamięć. 
pełne info: http://www.kinoluna.pl/wydarzenia/2019-04/cwiczenia-pamieci-film-warsztat-mdag-film-festival

Gatunek: 
dokument
Kraj produkcji: 
USA / Niemcy
Czas trwania: 
87 min
Reżyseria: 
Janet Tobias, Claus Wehlisch