NewsletterFacebook

JachtFilm blok 2

Wiek żagli
USA / 2018 / 13 minut

Przepiękna animacja zrealizowana  przez Google. Pokazana historia opiera się na życiu samotnego, starego żeglarza, dryfującego po morzu mając na pokładzie jachtu 12 butelek rumu. Odżywa on dzięki młodej dziewczynie, którą ratuje, gdy ta wypada z przepływającego pasażerskiego liniowca. Jest to historia o czasie, który zmienia wszystko. Młodość zmienia się w starość, odchodzi epoka żagli i nastaje era wielkich statków na silniki parowe.

 

Przetrwać regaty
Kanada / 2018 / 28 minut


Przetrwać regaty to film pokazujący załogę jachtu Pogo 12,5 o nazwie Hermes startującą w regatach 2018 Rolex Middle Sea Race, 660 milowym wyścigu wokół Sycylii na Morzu Śródziemnym. Udział w tym wyścigu to wielkie wyzwanie dla pochodzącej z Kanady młodej załogi. Musieli przebyć prawie pół świata, żeby Malcie stanąć na linii startu w pięknym porcie na Malcie.  Ten film to pełna emocji historia o żeglarskiej sportowej przygodzie i przezwyciężaniu własnych słabości, aby dzięki wspólnej pracy osiągnąć wymarzony cel jako załoga.

 

Pod gwiazdami Północy
Francja / 2008 / 52 minuty

Historia rodziny, która zamieszkała na niewielkim jachcie na skutej lodem zatoce u wybrzeży Spitsbergenu. France i Eric po latach żeglugi po najzimniejszych wodach świata postanowili osiedlić się w okolicach kręgu polarnego. Zaniepokojeni zaobserwowanymi zmianami klimatycznymi włączają się w międzynarodowy program Damokles, monitorując zmiany zachodzące w pokrywie lodowej Arktyki. Zamierzają spędzić w ten sposób pięć lat swojego życia. W takich warunkach przychodzi na świat córka Leonie, a ich życie nabiera całkowicie innego wymiaru.

 

Normalni kolesie
Polska / 2019 / 55 minut

Adam Hamerlik i Piotr Poprawski postanowili, że przepłyną Atlantyk. Na pięciometrowym, samodzielnie zbudowanym jachcie. Bez wsparcia z zewnątrz. Bez informacji pogodowych. Bez kontaktu z lądem. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby byli żeglarzami albo szkutnikami. Ale pomysł przepłynięcia ponad 3 tys. mil morskich zrodził się w głowach znajdujących się w średnim wieku pracowników warszawskich korporacji…

Film opowiada o niezwykłym pragnieniu dwóch żeglarzy-amatorów, którzy – znużeni rutyną i popychani miłością do wody – postanowili zrealizować przygodę życia. To niemal godzinna, relacjonowana z różnych perspektyw historia przygotowań Adama i Piotra do organizowanych pod koniec 2016 roku regat „Setką przez Atlantyk”. Historia naznaczona zmaganiami z warszawską codziennością, piękną bezinteresowną pomocą oraz traumą, która zmieniła tę wyprawę na zawsze.