NewsletterFacebook

Miles Davies : Birth of the Cool

Miles Davies - wizjoner, innowator i twórca, który na nowo zdefiniował i tchnąl życie w słowo „COOL”.

Dokument to swoista podróż przez życie i karierę muzyka i ikony kultury, który rzuca nowe światło na nasze postrzeganie jego legendy.

Na nowo odkryte materiały archiwalne, wywiady opatrzone komentarzem historyków oraz przyjaciół artysty, takich jak Quincy Jones, pokazują nam człowieka ambitnego i oddanego swojej pasji.

Pomino zniewag jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w czasie segregacji rasowej, nic nie było w stanie powstrzymać Davisa przed realizacją swojego marzenia: stworzenia nowej formy muzycznej ekspresji. Davis pracował niczym fizyk z asystentami, aby zaimplementować eksperymenty muzyczne oraz rozszerzyć tony i lirykę jazzu – efekty czego są słyszalne do dziś.

Film dotyka wielu płaszczyzn życia artysty: jego miłości, relacji osobistych, uzależnień, dzięki czemu wyłania się jasny obraz Davisa jako człowieka.

Był nieustraszony, nie bał się niczego, a jego niepewność temperowana była nieprzeciętnym intelektem.

Epicka biografia pokazana nam przez reżysera Stanleya Nelsona zbiera w jedną całość różne elementy życia artysty po to, aby dać widzowi pełny obraz do zrozumienia tego wspaniałego, amerykańskiego muzyka.