NewsletterFacebook

Noc nad nocami - MDAG film festival

Die Nacht der Nächte

Pięć par każda z sześćdziesięcioletnim stażem dzieli się sekretem na długotrwały związek. Japońska para zmuszona do zawarcia związku małżeńskiego, indyjskie małżeństwo zawarte w ramach kasty, kontrowersyjny niemiecki związek i para gejów ze Stanów Zjednoczonych są w stanie wytrwać razem przez całe życie, na dobre i na złe, mimo czasami zupełnie odmiennych charakterów.

W serii wywiadów pięć par opowiada szczerze o seksie, zaangażowaniu, starzeniu się i o tym, co ich łączyło i utrzymywało razem i co tak naprawdę znaczy być z tą samą osobą przez 60 lat. Kiedy bohaterowie byli młodzi, istniało wiele sztywnych zasad, które dyktowały zachowanie mężczyzn i kobiet. Nie mogli po prostu się spotkać.  Trzymanie się za ręce w przestrzeni publicznej uważano za skandaliczne. Noc poślubna dla większości par w tym czasie stanowiła pierwszą inicjację seksualną.

Film wnika w sekrety trwałego partnerstwa i długotrwałej miłości. Wspaniałe animacje nagradzanej animatorki Izabeli Plucińskiej pomagają w pokazaniu, jak związki mogą przetrwać całe życie. „Noc nad nocami” uświadamia, jak wiele dzieli starsze pary od związków we współczesnych czasach. Czego możemy się od nich nauczyć w czasach, w których z Facebooka dowiadujemy się prawie wszystkiego o drugiej osobie jeszcze przed pierwszą randką?

Gatunek: 
dokument
Kraj produkcji: 
Niemcy
Czas trwania: 
96 min
Reżyseria: 
Yasemin Şamdereli