NewsletterFacebook

Na Nowej Drodze Życia. 1112 dni w Autostopowej Podróży Przez Świat – zakochani w Azji

Zapraszamy w czwartek, 24 stycznia o godz. 19.00 na pokaz slajdów: „Na Nowej Drodze Życia. 1112 dni w Autostopowej Podróży Przez Świat – zakochani w Azji” autorstwa Joanny i Adama Dzielickich. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

 

1 września 2014, po roku intensywnych przygotowań, poprzedzonych wspólnym podróżowaniem autostopem po Europie, wzięliśmy nasze plecaki i ruszyliśmy na Wschód. Nie uciekaliśmy przed niczym, nic nie rzucaliśmy. Chcieliśmy tylko spełnić marzenie o dalekiej i dłuższej niż poprzednie podróży. Chcieliśmy doświadczyć największej przygody naszego życia, poznać ludzi mieszkających w innych krajach, zobaczyć, jak żyją, jaką mają kulturę i tradycję, doświadczyć choć trochę ich życia, często tak różnego od tego, które znaliśmy. Chcieliśmy być ze sobą, stworzyć wspólnie historię, której nikt i nic nam nie zabierze. Chcieliśmy uczyć się miłości do drugiego człowieka, zaufania, otwartości, gościnności, szacunku, bezinteresowności, choć nie mieliśmy pojęcia, że lekcja, którą odbierzemy, będzie jedną z lepszych i wartościowszych w naszym życiu. 1112 dni podróży były najpiękniejszymi dniami naszego dotychczasowego życia.

Podczas prelekcji opowiemy o naszej Autostopowej Podróży Przez Świat, z której wróciliśmy po 1112 dniach bycia w drodze. 3 kontynenty, kilkadziesiąt krajów, autostop, jachtostop, Couchsurfing, setki spotkań, przygód, odwiedzonych miejsc. Skupimy się przede wszystkim na azjatyckiej części naszej podróży. Opowiemy o tym, dlaczego Azja skradła nasze serca, jak się jeździ motocyklem po indyjskich Himalajach, dlaczego Pakistańczycy to najgościnniejsi ludzie na świecie, skąd wzięła się w nas miłość do indonezyjskiej wyspy Bali, jacy w ogóle są Azjaci, co warto w Azji zobaczyć i poczuć. Mnóstwo zdjęć, filmów, ulubionych historii.

Po spotkaniu będzie można nabyć naszą debiutancką książkę z 3-letniej podróży, o której więcej informacji znajduje się na stronie www.dzielesieswiatem.pl. Książka nie jest dostępna w żadnej księgarni, kupić ją można tylko na podanej stronie i spotkaniach autorskich.

 

Asia i Adam Dzieliccy

Szczęśliwe małżeństwo, w internetach znani jako Na Nowej Drodze Życia i Dziele. Autorzy bloga www.nanowejdrodzezycia.pl, książki: „Na Nowej Drodze Życia. 1112 dni w Autostopowej Podróży Przez Świat, cz. 1”, programu profilaktyczno-edukacyjnego dla dzieci: „Dzielę się światem”. Wyznają zasadę, że najlepsze jest ciągle przed nimi i zawsze jest więcej.