NewsletterFacebook

Oblicza Afryki Środkowej – DR Kongo, Gabon i Republika Środkowoafrykańska

Zapraszamy w czwartek, 23 stycznia o godz. 19.00 na pokaz slajdów Mariusza Jachimczuka pt.: “Oblicza Afryki Środkowej – DR Kongo, Gabon i Republika Środkowoafrykańska”. Pokaz odbędzie się w ramach VII edycji spotkań podróżniczych In Mundo. Odkrywaj z nami świat, kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

To opowieść o kilku podróżach do jednego z najbardziej dzikich, rzadko odwiedzanego regionu na ziemi. Będziemy przemierzać Gabon i Republikę Środkowoafrykańską poszukując mandryli, łuskowców i słoni leśnych. Odkryjemy tam nie tylko bogactwo dzikiej przyrody, ale również mozaikę kulturową mieszkańców Afryki Środkowej. Poznamy Pigmejów Aka, znanych z polifonicznego śpiewu, wpisanego na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
Odwiedzimy Demokratyczną Republikę Kongo, jeden z najbogatszych w surowce naturalne krajów, niestabilny i targany konfliktami zbrojnymi. W milionowych miastach Bukavu i Goma doświadczymy realiów życia w tej skomplikowanej sytuacji politycznej. Będziemy tropić goryle nizinne i górskie, jeździć skuterem po wyspie Idjwi szukając najsmaczniejszych ananasów. W Parku Narodowym Wirunga wejdziemy na czynny wulkan Nyiragongo (3470 m), żeby godzinami wpatrywać się w największe na świecie jezioro płynącej lawy.

 

Mariusz Jachimczuk – z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od ponad 15 lat fotografuje i podróżuje, najczęściej po Afryce. Jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Tatrach, jak i w Himalajach. Od kilku lat dokumentuje życie ludzi – m.in. w Etiopii. Fotografie prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach. Współpracuje z Muzeum Azji i Pacyfiku oraz magazynem Kontynenty.