NewsletterFacebook

Patagonia – z wizytą w fotograficznym raju

Zapraszamy w czwartek, 13 lutego o godz. 19.00 na spotkanie z Piotrem Trybalskim pt.: “Patagonia – z wizytą w fotograficznym raju”. Pokaz odbędzie się w ramach VII edycji spotkań podróżniczych In Mundo. Odkrywaj z nami świat, kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

Argentyńska i chilijska Patagonia to mekka fotografów krajobrazu. Strzeliste wieże Fitz Roy-a, Cerro Torre czy w końcu masyw Torres del Paine i lodowiec Perito Moreno na stałe wpisały się w fotograficzny kanon tej części Ameryki Południowej. W czasie pokazu Piotr Trybalski wraz z przyjaciółmi: Anetą “Grażyną” Mikulską i Adamem “Jeżu” Jeżewskim zaprezentuje najpiękniejsze, patagońskie krajobrazy, opowie o warunkach fotografowania, najlepszych trasach trekkingowych oraz przekaże praktyczne informacje o tym, jak samodzielnie zorganizować wypad do Patagonii. A na deser pojawi się na fotografiach boskie Buenos Aires i zabrzmią oryginalne dźwięki tango argentino.

 

Piotr Trybalski – dziennikarz, fotograf, podróżnik i pisarz. Podróżuję by dziwić się światu, pytać, próbując zrozumieć. Fotografował i pisał o Kubie i Mali, Indiach i Islandii, Malediwach i Pakistanie, Wenezueli i Abchazji, Nepalu i USA. Zdobył tytuł „Travel Photographer of The Year”, nagrody i wyróżnienia w konkursach Leica Street Photo, Grand Press Photo, konkursie fotograficznym National Geographic. Jest autorem książek, m.in. „Fotograf w podróży”, „Ja, pustelnik – biografia Piotra Pustelnika, „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”, “Gdyby to nie był Everest…”, publikował m.in. w Outside Magazine, National Geographic, Polityce, Przekroju, Podróżach, Travelerze. Prowadzi warsztaty fotografii podróżniczej w Polsce i za granicą, i bloga http://fotografwpodrozy.pl.