NewsletterFacebook

Rewolucja balonowa

„Rewolucja balonowa” w reżyserii Sławomira Batyry, czyli sentymentalna podróż do lat 90-tych od września w całej Polsce. 
Gumy Donald, podróże nad Bałtyk Polonezem, zasiadanie przed telewizorem z wypiekami na twarzy przy kolejnym odcinku „Dynastii” - dobrze pamiętamy te czasy i często do nich wracamy we wspólnych wspomnieniach.
„Rewolucja balonowa” to monodram napisany specjalnie dla Katarzyny Marii Zielińskiej przez Julię Holewińską, zdobywczynię Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.  Dzięki temu tekstowi wracamy do wspomnień o polskiej transformacji ustrojowej lat 90. To portret pierwszego wychowanego w demokracji pokolenia - dzisiejszych trzydziestolatków, którzy jako kilkuletnie dzieci obserwowali zachodzące w Polsce zmiany. Kim są dziś? Które z ich marzeń się spełniły, a z którymi musieli się rozstać? Co tak naprawdę pamiętamy z tamtych lat? 
Monodram w wykonaniu Katarzyny Marii Zielińskiej dzięki koprodukcji Fundacji MA FUNDACJA i FEEL IT MANAGEMENT jest drugą odsłoną „Rewolucji Balonowej”,  tym razem w nowej, niekonwencjonalnej formie muzodramu.  Aktorce towarzyszy kontrabasista – Ksawery Wójciński, tworząc spektakl zbudowany jak muzyczna partytura. Kontrabas ilustruje, rytmizuje, przywołuje cytaty muzyczne. Aktorka mówi, śpiewa, naśladuje dźwięki natury i głosy przeróżnych postaci. Finezyjnej formie muzycznej towarzyszą migawki starych zdjęć przedstawiających rzeczywistość przełomu 89 roku.
Marcin Zawada podkreśla, że muzodram : „dobrze się ogląda szczególnie ze względu na Katarzynę Marię Zielińską - aktorkę o dużym temperamencie z łatwością przechodzącą od zafascynowanej światem nastolatki, do roli kobiety radzącej sobie z dorosłością. (…) To pokaz umiejętności aktorskich Zielińskiej”
Premiera nowej odsłony „Rewolucji Balonowej” w reż. Sławomira Batyry miejsce na scenie „Kalinowego Serca” w Warszawie w kwietniu br. W 2016 roku spektakl można było obejrzeć w kilkunastu miastach w Polsce w ramach programu Teatr Polska.

Zapraszamy tym razem na spektakl „Rewolucja Balonowa” do Kina Luna w Warszawie w piątek 21 kwietnia o godz. 19:30. To niepowtarzalna okazja, aby wspólnie odbyć tę wyjątkową podróż do czasów pachnących gumą balonową.

Bilety:
do 17.04 - 35 zł normalny / 30 zł ulgowy
od 18.04 - 40 zł normalny / 35 zł ulgowy

Rewolucja Balonowa
obsada: Katarzyna Maria Zielińska, Ksawery Wójciński – kontrabas
autor: Julia Holewińska
reżyseria: Sławomir Batyra
scenografia: Katarzyna Maria Zielińska
wizualizacje: Katarzyna Kural Sadowska
zdjęcia do wizualizacji: FOTO NOVA - Tomasz Wierzejski
choreografia: Kaya Kołodziejczyk
muzyka: Ksawery Wójciński
oprawa graficzna: Rogue Łukasz Jaworski / PR Agnieszka Witerscheim
materiały filmowe: Magdalena Batyra & Jacek Bassa
plakat: Rogue Łukasz Jaworski
Koprodukcja: Fundacja MA FUNDACJA i FEEL IT MANAGEMENT
Czas trwania spektaklu: 75 minut. Spektakl dla widzów od 13 lat.