NewsletterFacebook

Sounds in the dark - Patryk Lewi Solo Guitar

Roman Kondraciuk i Fundacja „Pomóż mi zrobić to samemu” wraz z Kinem Luna mają przyjemność zaprosić na zmysłowy koncert jazzowy Sounds in the dark Niewidzialna muzyka.

 

Wydarzenie muzyczne to ukłon w stronę społeczności osób niewidomych i słabowidzących w zrozumieniu wyzwań, z jakimi  się borykają , a także promuje empatię i zrozumienie wobec ich codziennego życia.

 

 

Patryk Lewi Solo Guitar

 

Sounds in the dark Niewidzialna muzyka  to wyjątkowe, emocjonujące i sensoryczne wydarzenie muzyczne, które odbywa się w ciemności lub przy minimalnym oświetleniu. To doświadczenie zmysłowe, które ma na celu intensyfikację percepcji dźwięku i skupienie uwagi na muzyce oraz odbiorze artystycznym.

W ciemności słuchacze mają poczucie intymności i bliskości zarówno z muzykiem, jak i z innymi uczestnikami koncertu. To doświadczenie może być bardzo osobiste i zbliżające słuchaczy.

 

Niewidzialna muzyka to wyzwanie zmysłów, które pozwala na eksplorację dźwięku w sposób niezwykle intensywny i głęboki. To doświadczenie może prowadzić do bardziej świadomego odbioru muzyki.

To unikalne wydarzenie muzyczne, które kładzie nacisk na zmysł słuchu i pozwala na głębsze i bardziej intensywne odczuwanie muzyki.  

 

To doświadczenie może być zarówno emocjonalne, jak i zmysłowe, i stanowić fascynującą podróż przez świat dźwięku .

Może to być głębokie i medytacyjne doświadczenie, które pozwala na zanurzenie się w dźwiękach.

To wyjątkowe wydarzenie może być również doskonałą okazją do refleksji i odcięcia się od codziennego zgiełku.

 

Brak bodźców wzrokowych sprzyja rozwojowi wyobraźni. Słuchacze często tworzą własne obrazy i historie w swojej głowie, które są zainspirowane muzyką.

Sounds in the dark to nie tylko muzyczne wydarzenie, ale również podróż po nieznanych obszarach dźwięków i wyobraźni. To doświadczenie, które pozwala ludziom odkryć muzykę na nowo i doświadczyć jej potęgi w sposób wyjątkowy i niezapomniany.

 

 

 

 

Artysta który również zmierzy się z ciemnością to Patryk Lewi.

 

Patryk Lewi - gitarzysta, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent instrumentalistyki w klasie gitary jazzowej prof. Akademii Muzycznej w Katowicach- Karola Ferfeckiego. Występował jako muzyk sesyjny w wielu projektach muzycznych. m.in. współpracował z orkiestrą Teatru Rozrywki w Chorzowie, oraz uczestniczył w sesjach nagraniowych wspólnie z Wojciechem Konikiewiczem. Brał udział m.in. w festiwalach Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie, Cieszyńskim Festiwalu Jazzowym, Portofranko Art Festiwal w Iwanofrankowsku na Ukrainie, Old Jazz Meeting w Iławie, Big Band Jazz Festiwal w Nowym Tomyślu. Obecnie prowadzi własny projekt Patryk Lewi Quintet, z którym pod patronatem medialnym JazzPress, oraz RadiaJazz.fm w lutym 2021 nagrał płytę LOGOSONUS. Materiał zawarty na krążku zawiera autorskie kompozycje jazzowe lidera. Jest też współorganizatorem "jazz jam session", odbywających się w pracowni artystycznej La Boheme w Warszawie.

 

Organizator- Roman Kondraciuk prezes Fundacji „Pomóż mi zrobić to samemu” . Z wykształcenia producent filmowy, za chwilę psycholog i psychoterapeuta, od kilkunastu lat społecznik, który  w ramach fundacji prowadzi wydarzenia, działania wspierające osoby niepełnosprawne z dysfunkcją wzroku, słuchu, spektrum autyzmu  a kolejną część czasu poświęca seniorom, edukacji dzieci i młodzieży, prowadzeniu biblioterapii i integracji społecznej. Twórca i prowadzący grupę wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu.  Organizator charytatywnych koncertów gwiazd polskiej estrady. 

 

Dochód z koncertu będzie przekazany na działalność statutową Fundacji” Pomóż mi zrobić to samemu”