NewsletterFacebook

Strefa interesów

The Zone of Interest

Nagrodzony Grand Prix festiwalu w Cannes, wyreżyserowany przez Jonathana Glazera (Sexy BeastNarodziny oraz Under the Skin) film o codziennym życiu komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa, i jego rodziny.

W rolach głównych zobaczymy znaną z filmu Toni Erdmann Sandrę Hüller (Hewdig Höss) oraz Christiana Friedela (Rudolf Höss), który zasłynął występem w filmie Biała wstążka Michaela Hanekego. Media okrzyknęły Strefę interesów przejmującym i głęboko wciągającym filmem (Variety), który zostanie w widzach długo po seansie (Deadline), niezwykle potrzebnym we współczesnych czasach (Vanity Fair), zatrważającym spojrzeniem na banalność zła (Indiewire).

Film jest koprodukcją Wielkiej Brytanii, Polski i USA. Po stronie polskiej za produkcję odpowiada Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions), producentka takich filmów jak Ida i Zimna wojna. Film jest współfinansowany przez studio A24 i Polski Instytut Sztuki Filmowej, koprodukowany z Instytucją Filmową Silesia-Film. Zdjęcia do filmu zrealizował dwukrotnie nominowany do Oscara Łukasz Żal. Film został w całości nakręcony w Polsce, w miejscach, w których rozgrywa się jego akcja.

Strefa interesów jest brytyjskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

Gatunek: 
wojenny
Kraj produkcji: 
Wielka Brytania / Polska
Rok produkcji: 
2023
Czas trwania: 
106 min
Reżyseria: 
Jonathan Glazer
Scenariusz: 
Jonathan Glazer
Obsada: 
Christian Friedel, Sandra Hüller, Freya Kreutzkam
Dystrybutor: 
Gutek Film