NewsletterFacebook

O Kinie Luna

Pierwszy seans w kinie Luna odbył się 22 lipca 1962 r. Od tej pory Luna przyciąga kolejne rzesze wiernych widzów, skupiając wokół siebie lokalną społeczność. Edukuje i inspiruje. Wyznacza trendy. Jest wyjątkowym punktem na mapie Warszawy, dzięki swojej atmosferze, którą tworzą: historia, położenie, wnętrze i pracujący w nim ludzie. Od lipca 2014 r. kinem zarządza spółka Projekt Kino.

Luna ma świetną lokalizację, znajduje się w samym sercu miasta, obok Pl. Zbawiciela - nowego centrum życia towarzyskiego Warszawy. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest doskonała komunikacja z każdego miejsca w Warszawie (obok stacji metra Politechnika i Trasy Łazienkowskiej).

Kino Luna jest kinem studyjnym, inicjującym projekty artystyczne, integrującym środowiska artystyczne oraz promującym kulturę niekomercyjną. Repertuar kina stanowią premiery i filmy artystyczne nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Oprócz działalności repertuarowej, kino organizuje, bądź jest gospodarzem licznych imprez i wydarzeń, m.in. przeglądów i festiwali filmowych, pokazów, spektakli, koncertów, spotkań z artystami, wernisaży, programów edukacyjnych oraz projektów dla dzieci i seniorów. Kino na przestrzeni lat otrzymało szereg prestiżowych nagród, m. in. najbardziej pozytywnego kina w Warszawie (nagroda Gazety Wyborczej i Clear Channel) czy tytułu Kina Roku 2014 w plebiscycie Warszawiaki. Zostało też wyróżnione jako Miejsce Przyjazne Seniorom przez obywatelskich audytorów programu certyfikowania "Kreatorzy standardu" prowadzonego przez Fundację Zaczyn i Urząd m.st. Warszawy.

Kino dysponuje dwiema salami kinowymi (266 i 329 miejsc).

Na wyposażenie kina składają się projektory cyfrowe BARCO (w tym jedyny w Warszawie projektor 4K) oraz tradycyjne projektory 35 mm i rzutniki multimedialne. Kino obsługuje system dźwiękowy Dolby Pro Logic.

Kino Luna jest członkiem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Art. Cinema C.I.C.A.E. oraz prestiżowej sieci kin Europa Cinemas.

Przyjdź do Luny i zakochaj się w kinie!

Ciekawostka: Inspiracją dla nazwy kina był radziecki program kosmiczny - Łuna. Jedna z bezzałogowych sond kosmicznych wystrzelonych w ramach tego programu stała się pierwszym sztucznym satelitą Księżyca.