NewsletterFacebook

Slajdy podróżnicze - podróże z dziećmi

Wydarzenie trwa od: 
07 Maj 2016 - 11:00 do 16:00

Spakuj dziecko i w drogę!
Slajdy o podróżowaniu z dziećmi w kinie Luna

Czy w podróż można wyruszyć z dzieckiem w każdym wieku? Jakie czekają na nas przygody? Jakie zagrożenia? Doświadczeni globtroterzy opowiedzą o swoich podróżach z dziećmi i udzielą wielu cennych porad. Wyruszymy do Gruzji, Szwecji, Norwegii, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warszawskie kino Luna i autorska grupa IN MUNDO zapraszają na specjalną edycję slajdów o podróżowaniu z dziećmi. W sobotę, 7 maja, będzie można posłuchać opowieści doświadczonych globtroterów o podróżach z dziećmi do różnych zakątków świata. Wydarzenie  rozpocznie pokaz skierowany do najmłodszych. O godzinie 11:00 zapraszamy dzieci na spotkanie zatytułowane „Afryka - śladami Stasia i Nel”. Przez Czarny Ląd przejedziemy szlakiem, który ponad 100 lat temu przemierzyli bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza „W pustynie i w puszczy”. Podczas podróży czeka nas wiele przygód – rejs statkiem po Nilu, przejazd pociągiem przez pustynię Nubijską, przeprawy ciężarówkami przez afrykańskie bezdroża oraz pełne dzikich zwierząt safari. Spotkanie zainauguruje cykliczne pokazy dla dzieci w kinie Luna (od października, dwa razy w miesiącu, w soboty o godz. 11:00). Podczas slajdów podróżniczych dzieci poznają najdalsze zakątki świata. Zdjęciom i opowieściom podróżnika będzie towarzyszyć muzyka etniczna i prezentacja przedmiotów przywiezionych z podróży. 
O godzinie 12:00 rozpoczną się pokazy o podróżowaniu z dziećmi. Anna i Marcin Szymczakowie z pięcioletnią Igą zabiorą nas w podróż na słoneczne Zakaukazie. Odwiedzimy pełne magii pierwsze chrześcijańskie kościoły. Będziemy wędrować po zielonych dolinach Tuszetii i śnieżnych graniach Swanetii, odwiedzimy czarnomorski kurort Batumi oraz słynącą z produkcji wina Kachetię. Na każdym kroku będziemy spotykać się z ogromną gościnnością zwykłych Gruzinów. Z Małgorzatą i Marcinem Złomskimi oraz ich czteroletnią córką Zosią i dwuletnim synkiem Leonem przeżyjemy niezwykłą przygodę w krainie trolli, skrzatów i gnomów. Norwegia i Szwecja zachwycą nas ostatnimi dziewiczymi terenami w Europie. Znajdziemy tu słynne fiordy, największe na kontynencie lodowce, bezkresne płaskowyże, surową tundrę, potężne wodospady, rwące, górskie rzeki. Na koniec odkryjemy magiczną Arabię. W Omanie odwiedzimy wiele pięknych miejsc - piaszczyste wydmy, klifowe wybrzeża, kolonialne fortyfikacje… Odwiedzimy barwne bazary, gdzie handlują tradycyjnie ubrani Omańczycy oraz miasta o niespotykanej architekturze. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zobaczymy zupełnie inny świat – tętniące życiem nowoczesne metropolie, piękne meczety i wielokulturową mieszankę mieszkających tam ludzi. Zapraszamy na podróż po oazie tradycji i dynamicznej nowoczesności.

Dodatkowe atrakcje we foyer kina: malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, stoisko z literaturą dziecięcą i podróżniczą, goście specjalni!

UWAGA KONKURS! Przynieście do kina Luna 3 wydrukowane zdjęcia z Waszych małych i dużych podróży z dziećmi. Wszystkie powiesimy na wielkiej tablicy we foyer kina. Nasi Goście Specjalni The Family Without Borders wyłonią zwycięską fotografię. Ogłoszenie wyników przed ostatnim pokazem (“Magiczna Arabia. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman”, godz.15.00). Do wygrania bon o wartości 500 zł na zakupy w sklepie outdoorowym Regatta!

 

Szczegółowy program: Slajdypodroznicze.pl/podroze-z-dziecmi

Kiedy: sobota, godz. 11:00 - 16:00

Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

Organizatorzy: grupa autorów In Mundo: Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy

Współorganizatorzy: Kino Luna

Patroni Medialni: Miesięcznik PODRÓŻE, Fotografuj.pl, Imprezypodroznicze.pl, Wazji.pl, Etnosystem.pl, Pojechana.pl, Malypodroznik.pl, Dzieckowpodrozy.pl

Partnerzy: Klub Podróży Horyzonty, Olympus

Pełny program i bilety (16 PLN): www.slajdypodroznicze.pl i www.kinoluna.pl, a także na naszym profilu na FB (www.facebook.com/Slajdypodroznicze)

 

Przedsprzedaż biletów na pokazy w kinie Luna i na www.slajdypodroznicze.pl

PROGRAM:

7 maja (sobota)

godz. 11.00 Afryka – śladami Stasia i Nel, więcej…  (Małgorzata i Marcin Złomscy)

godz. 12.00 Gruzja – na bezdrożach Kaukazu, więcej…  (Anna i Marcin Szymczakowie)

godz. 13.30 Norwegia i Szwecja – w krainie trolli, skrzatów i gnomów, więcej…  (Małgorzata i Marcin Złomscy)

godz. 15.00 Magiczna Arabia. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman, więcej…  (Anna i Marcin Szymczakowie)

Filmy powiązane z wydarzeniem