NewsletterFacebook

8 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

Wydarzenie trwa od: 
01 Grudzień 2018 - 12:00 do 02 Grudzień 2018 - 12:00

8 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

1-2 grudnia 2018, kino Luna

Założeniem festiwalu  jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim festiwalu jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Staramy się pokazywać wyjątkowe historie w których morze i wiatr są istotnym elementem ich opowiedzenia.

Filmowe morskie opowieści są atrakcją dla każdego. W większości historii pokazujemy prawdziwych bohaterów i prawdziwe zdarzenia. Emocje które towarzyszą bohaterom  są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód by czegoś dokonać, pokonywaniu własnych słabości, dojrzewaniu, czy woli walki i przetrwania dla ocalenia zdrowia i życia.

Program każdej imprezy jest bardzo zróżnicowany. Tak będzie i tym razem. Pokażemy filmy o wyjątkowych postaciach światowego żeglarstwa (Alex Thomson w filmie „Bezwzględny”, oraz  Robert Manry w filmie „Robert Manry na morzu”). Będą filmy pokazujące żeglarstwo jako niesamowitą przygodę i szkołę życia „Wokół Horny na pokładzie Wander Bird”, oraz „Żeglarze z bloków”.

Będą filmy dla miłośników prędkiego żeglowania „Wokół Texel” , jak wieloletniego włóczęgostwa na pokładzie jachtu  - film „Pośród fal”.

Widzowie festiwalu będą mieli możliwość obejrzenia kilkunastu  najlepszych filmów z całego świata. Odbędą się projekcje filmów amatorskich prezentowane w ramach konkursu „a morze kręci mnie. Będą nagrody dla twórców i konkursy dla widzów.

Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie filmy pokazywane są w wersji z polskimi napisami.

Patronem honorowym Festiwalu JachtFilm jest Polski Związek Żeglarski.

 

Zakup Karnetu:

Aby zakupić karnet na całe wydarzenie, prosimy przy pierwszym bloku zaznaczyć bilet JachtFilm Karnet o wartości 65 zł. Następnie po dokonaniu transakcji, trzeba albo odebrać w kasie dwie wejściówki na kolejne bloki, albo wydrukować i mieć przy sobie bilet (plik PDF) który Państwo dostaną mailowo.

 

Blok 1: http://www.kinoluna.pl/filmy/jachtfilm-blok-1

Blok 2: http://www.kinoluna.pl/filmy/jachtfilm-blok-2

Blok 3: http://www.kinoluna.pl/filmy/jachtfilm-blok-3