NewsletterFacebook

Bieganie jako medytacja - film + spotkanie - MDAG film festival

Wydarzenie trwa od: 
19 Maj 2019 - 18:00

Spotkanie: Bieganie jako medytacja po pokazie filmu „3100: biegnij i medytuj”, reż. Sanjay Rawal

W ramach 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity | Warszawa. Partner: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie

bilety: http://www.kinoluna.pl/filmy/3100-biegnij-i-medytuj

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy biegają lub chcą zacząć biegać. Porozmawiamy o tym, jak nie biegać, a w jaki sposób warto to robić. Zastanowimy się również, co to znaczy biegać z głową? Nasz gość postara się przekazać oraz wytłumaczyć swoje najważniejsze przekonanie: „Z trasy się nie schodzi”.

Gość:
Wojciech Staszewski - dziennikarz „Gazety Wyborczej”, współtworca akcji „Polska Biega”. Ma na koncie ponad 60 maratonów. Startuje w biegach ultra. Prowadzi blog StaszewskiBiega.pl oraz rodzinną firmę sportową KS Staszewscy. Trenuje biegaczy i prowadzi razem z żoną Kingą (instruktorką fitness) obozy biegowe w górach.

O FILMIE:
3100: BIEGNIJ I MEDYTUJ (3100: Run and Become)
reż. Sanjay Rawal/Stany Zjednoczone/2017/81 min.
Dlaczego ludzie biegają? Czy bieganie może być formą medytacji i prowadzić do głębokiej przemiany i oświecenia? Self-Transcendence 3100 Mile Race to najdłuższy certyfikowany bieg na świecie. Odbywa się latem w nowojorskiej dzielnicy Queens. Przez 52 dni, od 6 rano do północy, biegacze rywalizują na dystansie 3100 mil (prawie 5000 km), pokonując dwa maratony dziennie. Co ciekawe, zmagania odbywają się codziennie na tej samej trasie, w krótkiej pętli wokół parku i szkoły, a runda liczy zaledwie 833 metry. W sumie do pokonania jest 5 649 okrążeń.
WIĘCEJ: https://mdag.pl/16/pl/warszawa/movie/3100%253A-biegnij-i

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
# Debata w języku polskim / In Polish only
# Program całego festiwalu od 18.04 na: www.mdag.pl
# Od 27.04 rusza sprzedaż biletów. Bilety do kupienia online lub w Muzeum Polin. Osoby akredytowane będą mogły dostać bilety tylko w Centrach Festiwalowych w Kinotece, Lunie, Iluzjonie, Muranowie.