NewsletterFacebook

Można żyć bez psa, ale nie warto - film + spotkanie - MDAG film festival

Wydarzenie trwa od: 
16 Maj 2019 - 13:00

Spotkanie dla seniorów: Można żyć bez psa, ale nie warto
po pokazie filmu „Najlepszy przyjaciel człowieka”, reż. Heddy Honigmann
W ramach 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity | Warszawa. Partner: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", ZenDog, psyhauterapia Z PSEM W PEŁN

bilety: http://kinoluna.pl/filmy/najlepszy-przyjaciel-czlowieka

Zapraszamy do ciepłej i rzeczowej rozmowy z psimi terapeutkami o tym, jak dzielenie życia z psem wpływa na psychiczne i fizyczne zdrowie człowieka. Czy obawy o to, że nie wystarczy nam zdrowia, siły albo środków, aby opiekować się psem, są uzasadnione? Zastanówmy się wspólnie i zróbmy bilans ogromnych korzyści i potencjalnych kłopotów!

Przed filmem, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, prowadzące projekty społeczno-kulturalne w całej Polsce, opowie o przełamywaniu stereotypów związanych z wiekiem oraz o inicjatywach seniorów, którzy dzielą się swoimi pasjami i umiejętnościami w realizacji projektów międzypokoleniowych angażujących społeczności lokalne.

Prowadzenie:
Kasia Patej (Zendog.pl) i Ania Gadomska (PsyHauTerapia.pl) - doświadczone psie terapeutki, specjalistki psiej komunikacji, zajmujące się edukacją i doradztwem w zakresie wychowania psa i budowania z nim harmonijnej relacji. Wspólnie prowadzą i zorganizują warsztaty pod hasłem Z Psem w Pełni.

O FILMIE:
NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZŁOWIEKA (Buddy) reż. Heddy Honigmann/Holandia/2018/87 min.

Heddy Honigmann z uwagą i czułością śledzi relacje sześciu par ludzi i ich psów-opiekunów, wypełniając treścią banalne sformułowanie o „mądrości zwierząt”, próbując uchwycić specyfikę psich umiejętności, a także zgłębić niepowtarzalność tej niezwykłej międzygatunkowej relacji. Skupia naszą uwagę na czworonogach dłużej niż zwykliśmy to robić sami. Właśnie takie uważne spojrzenie jesteśmy im winni. WIĘCEJ: https://mdag.pl/16/pl/warszawa/movie/Buddy

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
# Debata w języku polskim / In Polish only
# Program całego festiwalu od 18.04 na: www.mdag.pl
# Od 27.04 rusza sprzedaż biletów. Bilety do kupienia online lub w Muzeum Polin. Osoby akredytowane będą mogły dostać bilety tylko w Centrach Festiwalowych w Kinotece, Lunie, Iluzjonie, Muranowie.