NewsletterFacebook

EUROPEJSKA NOC KINA 2019 W LUNIE

Wydarzenie trwa od: 
04 Grudzień 2019 - 18:45

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe Wydarzenie, jakim jest Europejska Noc Kina, organizowana w kinach studyjnych w całej Europie!

4 grudnia o godz. 18:45 pokażemy thriller psychologiczny "Fuga" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.
To obraz nagrodzony potrójnymi Złotymi Lwami 2018 w kategorii Nagroda Specjalna dla Agnieszki Smoczyńskiej, za Najlepsze Zdjęcia dla Jakuba Kijowskiego i za Najlepszy Debiut Reżyserski dla Agnieszki Smoczyńskiej. Film dostrzegła również Polska Akademia Filmowa przyznając nagrodę Orła 2019 Gabrieli Muskale w kategorii Odkrycie roku (scenariusz).

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia, nie odnajduje się w roli żony i matki. Jej mąż i syn nie rozpoznają w niej osoby, którą utracili, bo oprócz fizycznego podobieństwa nic nie jest takie jak dawniej...
W rolach głównych: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat i Małgorzata Buczkowska.
Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserką - Agnieszką Smoczyńską, które poprowadzi filmoznawca - Tomasz Kolankiewicz.
Po spotkaniu poczęstunek w foyer kina.

WSTĘP WOLNY!
Bilety do odbioru w kasach kina.

Wydarzenie sponsoruje Europejska Komisja Creative Europe MEDIA. Współorganizatorem jest Creative Europe MEDIA i Europa Cinemas.