NewsletterFacebook

JachtFilm

Wydarzenie trwa od: 
07 Grudzień 2019 - 10:00 do 08 Grudzień 2019 - 20:00

9 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

7-8 grudnia 2019, kino Luna

Założeniem festiwalu  jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim festiwalu jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Staramy się pokazywać wyjątkowe historie w których morze i wiatr są istotnym elementem ich opowiedzenia.

Filmowe morskie opowieści są atrakcją dla każdego. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i prawdziwe zdarzenia. Emocje które towarzyszą bohaterom  są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód by czegoś dokonać, pokonywaniu własnych słabości, dojrzewaniu, czy woli walki i przetrwania dla ocalenia zdrowia i życia.

Program każdej imprezy jest bardzo zróżnicowany. Tak będzie i tym razem.
W tym roku zostanie pokazanych dziewięć filmów z całego świata.

Będą filmy dla fanów szybkiego żeglowania takie jak „Przetrwać regaty” o udziale młodej kanadyjskiej załogi w regatach Rolex Middle Sea Race, czy film „Przed 30” o edycji 2015-16 wokółziemskich regat Volvo Ocean Race .

Dla miłośników tych najzimniejszych stron świata pokażemy dwa filmy. Pierwszy z nich to  „Breskell” – opowieść o próbie przepłynięcia kontynentu amerykańskiego wzdłuż północnych krańców Kanady drewnianym jachtem. Drugi film to „Pod gwiazdami Północy” – piękna historia francuskiej rodziny, która przez rok mieszka w okolicy Spitsbergenu na wmarzniętym w lód żaglowym jachcie.

Po raz pierwszy w historii festiwalu odbędą się dwa pokazy premierowe polskich filmów.

Pierwszy z nich to Kapitan, poświęcony osobie Krzysztofa Baranowskiego. Jest to obserwacyjny dokument zrealizowany przez gdyńskiego reżysera Kryspina Plutę. Autor przez prawie trzy lata towarzyszył kapitanowi Baranowskiemu w jego codziennych życiowych sprawach. Film pokazuje zmagania kapitana z ostatnim wielkim projektem żeglarskim, jaki chce zrealizować. Opowiada także o tym jak zawodowe cele kapitana stają się mniej ważne w obliczu wyzwań rodzinnego życia.

Druga premiera to „Normalni kolesie” o grupie zapaleńców, którzy postanawiają zbudować niewielkie drewniane jachty by na nich uczestniczyć w regatach „Setką przez Atlantyk”. Świetnie zrealizowany film pokazujący historię „normalnych kolesi” mających wielkie marzenia, za które czasem wypada zapłacić bardzo wysoką cenę…

Wyjątkowym filmem jest także australijski obraz „Zagubieni”.  Film opowiada o młodym australijskim żeglarzu Jesse Martin, który jako pierwszy nastolatek opłynął samotnie świat bez zatrzymywania jachtem żaglowym. Będąc u szczytu sławy postanawia zrealizować kolejny wielki projekt żeglarski, który kończy się wielką katastrofą i kończy wielką karierę młodego żeglarza i celebryty…

Poza opisanymi filmami odbędą się projekcje wyróżnionych filmów amatorskich w ramach konkursu „a morze kręci mnie. Będą nagrody dla twórców i konkursy dla widzów. Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu będzie kapitan Joanna Pajkowska, która po projekcji filmu Maiden opowie o swoich doświadczeniach z wielkimi sportowymi imprezami żeglarskimi, oraz Kryspin Pluta – autor filmu Kapitan.

Festiwal jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami.

 

Zakup Karnetu:

Aby zakupić karnet na całe wydarzenie, prosimy przy pierwszym bloku zaznaczyć bilet JachtFilm Karnet o wartości 70 zł. Następnie po dokonaniu transakcji, trzeba albo odebrać w kasie dwie wejściówki na kolejne bloki, albo wydrukować i mieć przy sobie bilet (plik PDF) który Państwo dostaną mailowo.

 

Sprzedaż biletów na stronie:

http://www.kinoluna.pl/filmy/jachtfilm-blok-1

http://www.kinoluna.pl/filmy/jachtfilm-blok-2

http://www.kinoluna.pl/filmy/jachtfilm-blok-3