NewsletterFacebook

Kino w trampkach w domu i na wakacjach

Wydarzenie trwa od: 
01 Sierpień 2020 - 08:00 do 31 Sierpień 2020 - 23:45

Tegoroczne oglądanie filmów to równocześnie trwające dwa wydarzenia festiwalowe:
8. edycja Kina w Trampkach w Warszawie
2. edycja Kina w Trampkach w Gdańsku

W dniach 1-31 sierpnia 2020 na platformie mojeekino.pl oglądajcie filmy pełnometrażowe i wspólnie z bohaterami przeżywajcie przygody

 

Link do platformy online: https://mojeekino.pl/show/kino-luna-warszawa

 

Młodzi z tych miast współtworzy i angażuje się w powstanie festiwali jako:
– Jury Dziecięce
– Jury Młodzieżowe
– Młodzieżowa Grupa Programowa
– Studio Festiwalowe
– Wolontariusze

Dajemy Wam 25 najlepszych filmów dla młodych ludzi w różnym wieku. Oglądajcie je rodzinnie i z przyjaciółmi, bo filmy najlepiej
ogląda się razem! Festiwal Kino w Trampkach to wyjątkowe filmy stworzone z myślą o młodym i najmłodszym Widzu.

PAMIĘTACIE DLACZEGO JESTEŚMY W TRAMPKACH?
Trampki to wędrówką, z przygodą, a każdy film to podróż; bo trampki to obuwie swobodne i wygodne, i takiej swobody, odrobiny luzu i dystansu potrzebujemy, żeby z otwartością patrzeć na świat.
A skoro teraz nie bardzo możemy podróżować, jakże niezbędne są takie filmowe TRAMPKI które zabiorą nas gdziekolwiek chcemy. Gotowi do filmowej wycieczki dookoła świata!?
Będąc w różnych miejscach i o różnych porach, otworzymy wspólnie różne okna, na różne światy, bo chcemy razem z Wami patrzeć w przyszłość. Gramy tak jak zawsze, od 3+ do 14+. Zwracajcie uwagę na nasze rekomendacje wiekowe. Każdy film ma inną.

 

SIERPIEŃ – FILMY PEŁNOMETRAŻOWE
Zaczynamy od pokazów online filmów pełnometrażowych, które przy ograniczonych możliwościach podróżowania, będą dla Was oknem dla świat. Historie młodych osób Waszych rówieśników z różnych krajów świat pogrupowaliśmy w sekcje:

KINOTRAMPKOWE PEREŁKI – czyli najlepsze filmy pełnometrażowe dla dzieci (od 3 roku życia) i młodzieży, które zachwycały Was podczas poprzednich siedmiu edycji festiwalu
MIŚ BO 3+
MOTYLKI 5+
TĘCZA 7+
MAM 11 LAT 10+
GRA WOJENNA 10+
NA WSKROŚ 12+
KOLONIA 12+
TWOJA KOLEJ NA (R)EWOLUCJĘ 14+
PRZESTAŃ SIĘ SZCZERZYĆ 14+

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DLA DZIECI – tradycyjnie odbędzie się konkurs filmów specjalnie dla Was wyselekcjonowanych z festiwali na całym świecie z 2019 i 2020 roku, jest w nich dużo słońca, wakacyjnej przygody i dylematów, które przynieść może tylko lato
WAKACJE MISIA BO 3+
DZIECIAKI 7+
BARACOA 9+
MAMA, MAMA, MAMA 11+
POD SŁOŃCE 12+

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DLA MŁODZIEŻY
w tym roku o wyborze filmów do konkursy decydowała Młodzieżowa Grupa Programowa złożona z licealistów z I SLO Bednarska.
PTAKI BLOKOWISK 14+
A POTEM TAŃCZYLIŚMY 14+
SIERPIEŃ 14+

Kino w Trampkach będziecie mogli oglądać przez cały sierpień, o dowolnej porze, w dowolnym miejscu.
Jak co roku o wyborze najlepszych filmów zdecyduje jury dzieci i młodzieży. Swoje nagrody przyzna też cała publiczność festiwalowa, jury rodziców, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz jury European Children’s Film Association.
Będziecie mogli spotkać się z twórcami, wziąć udział w warsztatach filmowych i dyskusjach ze specjalistami.

PAŹDZIERNIK – KRÓTKIE HISTORIE
Październik to miesiąc krótkich historii. Czekają na widzów Was najlepsze krótkie metraże z ostatnich lat, ale i dwa konkursy filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży.

O nagrodach dla twórców zadecyduje jury dziecięce i młodzieżowe.
Publiczność spośród bohaterów krótkich historii wybierze swojego ulubionego reprezentanta, który mógłby stać się rzecznikiem młodych ludzi.
Będą na Was czekać ćwiczenia, proste warsztaty i gry połączone z tematami filmów a także spotkania z twórcami.
Będziecie mogli nas oglądać w szkole lub w domu, wszystko w wersji online.

GRUDZIEŃ – KIDS MEDIALAB
W grudniu skręcamy w boczną uliczkę od filmu w stronę nowych mediów i technologii. Zaprosimy Was do udziału w wystawie online, na której zaprezentujemy aplikacje, gry, projekty VR (wirtualnej rzeczywistości) i AR (rozszerzonej rzeczywistości). Tym razem nie tylko oglądanie, ale też doświadczanie, dotykanie, poruszanie się i zanurzanie w zabawie i przyjemności, ale też refleksji. Zaprosimy Was do eksperymentowania w pierwszym w Polsce KIDS MEDIALAB.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Dorośli – nie martwcie się, wybieramy i selekcjonujemy prace do wystawy w taki sposób, żeby nie tylko bawiły młodych, ale przy okazji rozwijały, pozwalały im poznać trochę świata i przede wszystkim rozgrzewały wyobraźnię, która przyda im się jako oręż na niejeden kryzys.

PATRONAT HONOROWY
UNICEF Polska