NewsletterFacebook

NOWOCZESNY BALET W KINIE

Wydarzenie trwa od: 
14 Listopad 2020 - 16:30

Serdecznie zapraszamy do Luny na cykl NOWOCZESNY BALET W KINIE – nowatorskie klasyki Matthew Bourne’a na ekranie Luny

 

Sir Matthew Bourne jest uznany za najpopularniejszego i odnoszącego największe sukcesy choreografa i reżysera w Wielkiej Brytanii .

Od ponad 30 lat tworzy i reżyseruje spektakle taneczne musicalowe, teatralne, baletowe i filmowe.

Ośmiokrotny zdobywca nagrody Oliviera i jedyny brytyjski reżyser z nagrodą Tony dla najlepszego choreografa i reżysera musicalu. Jest laureatem ponad 40 nagród międzynarodowych.

Stworzył choreografię między innymi do takich klasycznych musicali jak : Olivier!, My Fair Lady, South Pacific , Mary Poppins.

 

W naszym cyklu zaprezentujemy 4 przygotowane klasyczne balety, do których Matthew przygotował zupełnie nową, bardzo współczesną choreografię.

 

 

14.11, 16:30 – Kopciuszek

 

Zapraszamy wszystkich wielbicieli baletu klasycznego oraz tańca nowoczesnego na te pełne niesamowitych wrażeń spektakle przeniesione na wielki kinowy ekran.

 

Cena biletów:

- normalny – 30 zł

- ulgowy – 25 zł

 

Jezioro Łabędzie: 

Legendarna, wielokrotnie nagradzana produkcja Matthew Bourne’a, nakręcona w roku 2019, od 2020 roku na ekranach kin na całym świecie.


Opis:
Klasyczny balet w nowoczesnym wydaniu i odświeżonej formie, po 20 latach od swojej premiery, jest już wizytówką wspaniałych choreografii i popisów tancerzy Matthew Bourne’a. Pełne zachwytu opinie publiczności oraz sukcesy spektaklu na całym świecie są dowodem jego siły i mocy. Ten hipnotyzujący spektakl jest do zobaczenia w kinach na całym świecie w 2020 roku.

Produkcja ta uchodzi za najbardziej zuchwałą i dowcipną spośród wszystkich wersji Jeziora Łabędziego, między innymi dzięki zastąpieniu baletu żeńskiego, mocnym i wyrazistym baletem męskim. Wywróciło to konwencję i tradycję do góry nogami i podbiło świat klasycznego tańca. Zachowując kultowe elementy oryginalnej inscenizacji , kochanej przez miliony na całym świecie , stworzono zupełnie nowe, oszałamiające widowisko taneczne w spektakularnej choreografii wybitnego mistrza tańca : Matthew Bourne’a.

 

Romeo i Julia

OPIS
Balet Romeo I Julia Matthew Bourne’a został okrzyknięty przez The Daily Telegraph, najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tanecznym na deskach teatru w 2019. Ta pełna pasji, współczesna interpretacja klasycznej opowieści Szekspira , osadzona jest w niedalekiej przyszłości w ‘The Verona Institute. To tu, ‘trudni’ młodzi ludzie zostają wyklęci przez społeczeństwo , które chce ich rozdzielić I zniszczyć ich miłość, młodość i niezależność. Młodzi kochankowie będą podążać za głosem serca I ryzykować wszystko aby być razem. Ponadczasowa historia zakazanej miłości, tłumionych emocji I uczuć, odkrywania piękna młodości nakręcona została w wersji specjalnie dla kin na deskach teatru Sadler Wells. Pośród twórców tego niezwykłego spektaklu należy wymienić Matthew Bourne’a - najjaśniejszej gwiazdy w tańcu na scenach w Wielkiej Brytanii, scenografia Lez Brotherstone, Oświetlenie Paule Constable , dźwięk Paul Groothuis oraz Terry Davies , który przygotował nowe aranże dla muzyki Prokofiewa , granej na żywo przez New Advetures Orchestra , pod przewodnictwem Bretta Morrisa.

 

The Car Man

 

Oszałamiający, niespotykany taneczny thriller i show w jednym , w wykonaniu grupy tanecznej Matthew Bourne’a, oparty jest luźno na powszechnie znanej operze Bizeta – Carmen. Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych w muzyce klasycznej partytur Bizeta, została wspaniale zaaranżowana przez Terry’ego Daviesa – kompozytora i producenta muzycznego, nominowanego do BAFTA.

Opis:
Lata 60-te ubiegłego wieku, Ameryka : XIX wieczna, hiszpańska fabryka papierosów zostaje zaadoptowana na typowy, amerykański, ociekający smarami garaż i lokalny bar. To tam kumulują się marzenia i pasje młodych ludzi z małego miasteczka. Wszystko to zostanie podważone przez pojawienie się nieznajomego, przystojnego przybysza. Młodzi mieszkańcy miasteczka o gorących sercach, wpadną w spiralę chciwości, pożądania, zdrady i zemsty. Twórcy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby opowieść ta wywarła najlepsze wrażenie na widzach kinowych: Matthew Bourne : wspaniała choreografia i scenariusz , epicka scenografia Leza Brotherstona, perfekcyjna gra światłem Chrisa Daveya . Wszystko to tworzy bardzo sugestywny i bezkompromisowy obraz małomiasteczkowej Ameryki tamtych lat.

Car Man został nakręcony w Sadler’s Wells Theatre w Londynie. W roku 2020 pojawia się w kinach na całym świecie. Obsada tancerzy to całe spektrum wybitnych postaci współczesnego tańca brytyjskiego , którzy dają popis mocy i magnetyzują widza swoją techniką: Chris Trenfield, Zizi Strallen, Kate Lyons , Dominic North, Alan Vincent.

„Ze wszystkich naszych tanecznych produkcji, „Car Man” stał się jedną z najczęściej wymienianych przez publiczność jaką ich ulubioną. Jest także doceniany przez tancerzy, którzy mają swoją szansę na wykonanie i zatańczenie odważnych ale i wymagających ról. Cieszę się, że widzowie w kinach będą mieli okazję zobaczyć to na własne oczy” – Matthew Bourne

 

Kopciuszek

 

NAKRĘCONY NA ŻYWO W SADLER'S WELLS THEATRE W LONDYNIE

Opis
Kopciuszek wg Matthew Bourne’a, to ekscytująca i bardzo sugestywna historia miłosna , której akcja osadzona jest w Londynie podczas II Wojny Światowej. Uznana na całym świecie interpretacja klasycznej bajki to opowieść o przypadkowym spotkaniu które kończy się magiczną nocą dla Kopciuszka (Ashley Shaw) i pilota RAF (Andrew Monaghan), podczas której tańczą w porywczym uniesieniu , zakochują się w sobie bez pamięci, po czym muszą się rozstać.

Wspaniała obsada widowiska dostarczy widzom niezapomnianych doznań. Mistrz tanecznych choreografii – Matthew Bourne dopracował swój spektakl w każdym szczególe. Kopciuszek w jego wydaniu jest porywający i wzruszający. Widzowie zostają wciągnięci w historię miłosną oprawioną wspaniałą muzyką Sergieja Prokofjewa .