NewsletterFacebook

Slajdy podróżnicze IN MUNDO

Wydarzenie trwa od: 
22 Październik 2020 - 19:00 do 10 Grudzień 2020 - 19:00

Spotkania Podróżnicze IN MUNDO wracają do Luny! Mamy nadzieję, że jak co roku w każdy czwartek, sala kinowa wypełni się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiedzą Wam historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie zobaczymy starannie wyselekcjonowane fotografie i usłyszymy pełne emocji opowieści. To już VIII sezon naszych spotkań!

W tym roku równolegle do czwartkowych wydarzeń na sali kinowej udostępnimy Wam pokazy w wersji online (dostępne czwartek-piątek). Mamy nadzieję, że w czasie pandemii, gdy niemożliwe stało się fizyczne przemieszczanie po świecie, nasze pokazy staną się dla Was namiastką podróżowania i inspiracją do snucia podróżniczych planów na przyszłość.

Cykl zainauguruje opowieść o najdzikszej części gruzińskiego Kaukazu. W podróż do Tuszetii zabierze nas Magdalena Konik - fotografka, przewodniczka, pasjonatka jeździectwa i łucznictwa konnego, która spędziła cztery latach w tym pięknym i wymagającym miejscu. Podczas spotkania opowie o lokalnej kulturze, życiu mieszkańców, podążaniu szlakami pasterskimi, a także o konsekwencjach rozwoju turystyki w tym regionie oraz kwarantannie i pandemii spędzonej w Tuszetii. W piękną podróż po Kazachstanie i Kirgizji zabiorą nas Beata i Witek Muchowscy, dla których wyprawy to nie tylko poznawanie nowych miejsc, ale mierzenie się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi podróż z dziećmi, a szczególnie z niepełnosprawnym Mikołajkiem. Podczas naszych spotkań będziemy dopingować Jakubowi Rybickiem w rowerowej przeprawie przez Grenlandię, Łukaszowi Superganowi w zimowym trawersie Islandii i powędrujemy przez Pireneje oraz malownicze góry Teneryfy, Gran Canarii i La Palmy. Nie zabraknie także pięknych widoków afrykańskiej sawanny. Poza tym w programie Filipiny, Kuba, Gujana Francuska i Laponia. Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM:

29 października (czwartek), godz. 19 Namibia: przez pustynię i busz,  https://www.kinoluna.pl/filmy/namibia-przez-pustynie-i-busz-0
(Anna i Krzysztof Kobusowie)

5 listopada (czwartek), godz. 19 Oko w oko z Filipin(k)ami
(Agnieszka Sawala)

12 listopada (czwartek), godz. 19 Gujana Francuska
(Tomasz Owsiany)

19 listopada (czwartek), godz. 19 Zimowy trawers Islandii
(Łukasz Supergan)

26 listopada (czwartek), godz. 19 Kuba: czekając na śnieg w Hawanie
(Piotr Trybalski)

3 grudnia (czwartek), godz. 19 Góry Hiszpanii – od Pirenejów po kanaryjskie wulkany
(Anna Kwitowska)

10 grudnia (czwartek), godz. 19 Laponia
(Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki)

Bilet wstępu na jeden pokaz: 18 zł
Liczba biletów ograniczona

 

Link do sprzedaży biletów na pokazy online: https://slajdypodroznicze.pl/online/