NewsletterFacebook

NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH - The Room

Wydarzenie trwa od: 
27 Sierpień 2021 - 20:30 do 23:30

Zapraszamy na premierę Warszawską wyjątkowego pokazu znanego i kochanego trudną miłością "THE ROOM".

„The Room” z polskim dubbingiem - jeszcze wyższy poziom absurdu

Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. Jeden z absolutnie najgorszych filmów świata. Wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów, nigdy. Kultowy film i tak zły, że aż wspaniały.

DUBBINGUJĄCY:

Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Adrianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Karakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła.

PRODUKCJA: Najlepsze z Najgorszych

Gośćmi spotkania będą: Krzysztof Petkowicz, Monika Stolat, Michał Jedut

KRZYSZTOF PETKOWICZ - (ur. 1991) niezawodowy aktor i reżyser. Absolwent Wiedzy o Teatrze KUL. Od 2014 roku związany ze Sceną Plastyczną KUL Leszka Mądzika, a od 2018 roku również z Teatrem Bez Maski, którego został niedawno dyrektorem artystycznym. Od wielu lat aktywny uczestnik lubelskich festiwali Kinojady/Lublin Media oraz 48 Hours Film Project w Warszawie. Założyciel grupy filmowej STUDIO HANGAR 51.

Monika Stolat – kuratorka Kina CSK w Lublinie, dyrektorka międzynarodowego festiwalu nowego kina gatunkowego, fantastyki, horroru i bezkompromisowego kina artystycznego – Splat!FilmFest International Fantastic Film Festiwal. https://www.facebook.com/splatfilmfest

KRZYSZTOF PETKOWICZ O PRACY NAD DUBBINGIEM:

„Dubbing „The Room” jest jednym z najciekawszych projektów, w jakich brałem udział. Ten film jest dla mnie (i pewnie wielu fanów) czymś więcej niż tylko niewypałem, który można oglądać tylko ironicznie. Jest symbolem triumfu marzenia osiągniętego na własnych zasadach. Pokazuje ponadto, że spektakularna porażka może przerodzić się w niesamowity sukces. Tommy Wiseau dowiódł, że wystarczy czysta pasja i determinacja (6 milionów $ nie zaszkodzi), by stworzyć dzieło kultowe. Kiedy dubbingowaliśmy z Michałem pierwszą scenę na dachu, żartowaliśmy, że może kiedyś zrobimy całość. Wydawało się nam to nierealne. Nie sądziliśmy w ogóle, że ktoś zechce oglądać The Room po polsku, to był tylko eksperyment, którego efekt okazał się na tyle absurdalny, że jakimś cudem działał (tak jak The Room). Do projektu postanowiłem zaangażować w miarę nieznanych młodych lubelskich aktorów. Nie chciałem, by znane nazwiska i znajome głosy przyćmiły amatorski wydźwięk filmu. A tak serio, zaangażowałem po prostu moich przyjaciół (o wiele bardziej utalentowanych ode mnie), którzy stworzyli pełnoprawne kreacje aktorskie i to właśnie z tego naszego małego zespołu jestem najbardziej dumny. Z pobudek artystycznych (wcale nie egocentrycznych) postanowiłem też pobawić się w Setha Macfarlane'a (twórcę Family Guya) i podłożyłem głos pod kilka postaci. Ale to Johnny zawsze pozostanie dla mnie największym zaszczytem. Dubbingowanie mistrza Wiseau było czystą przyjemnością. Nie uśmiesznialiśmy niczego na siłę, nie próbowaliśmy poprawiać filmu. Chciałem go pokazać polskiemu widzowi w pełnej krasie, takim, jakim ja go widzę. Szczerym, bezkompromisowym i przepięknie dziwacznym.”

 

GREG SESTERO „THE DISASTER ARTIST”:

"The Room" jest - mimo pozornie prostej fabuły - bodaj najbardziej przypadkowo surrealistycznym filmem w historii. Mówiąc wprost, "The Room" nie działa w żaden z wymyślonych na przestrzeni ostatniego stulecia sposobów, w jakie film działać powinien. Pełno w nim fałszywych tropów, ujęć miejsc, w których nigdy nie dzieje się akcja i zupełnie pozbawionych kontekstu rozmów. Zasadniczo jedna wielka, fabularna dziura. Dla wielu doświadczenie "The Room" jest przeżyciem zarówno szalenie radosnym, jak i niezwykle wichrującym. Jest źródłem obsesyjnej fascynacji, od pierwszej minuty wciągając cie w swój dziwny, pokręcony świat. Tommy Wiseau chciał, aby "The Room" był poważnym, amerykańskim dramatem, opowieścią ku przestrodze, traktującą o miłości i przyjaźni, wyszło mu jednak coś zupełnie innego - komedia, bardzo dosłownie, pomyłek."

 

CZYM SĄ NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH?

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów świata. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu oglądamy bardzo złe filmy, które jednak doczekały się miana kina kultowego, a oglądanie ich wspólnie, na dużym ekranie, to radość, którą trudno opisać.

 

Data pokazu: 27.08.2021, godz. 20:30

Bilety: NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH - The Room - Sprawdź seanse | Kino Luna | Warszawa