NewsletterFacebook

URODZINY LUNY

Wydarzenie trwa od: 
24 Lipiec 2021 - 18:00 do 21:00

Zapraszamy Was na 59-te urodziny Luny!

W programie 2 przedpremierowe filmy do wyboru:

18:00 -  MIŁOŚĆ PO SĄSIEDZKU - melodramat, Irlandia/Wielka Brytania, 2020, reż. John Patrick Shanley

Rosemary i Anthony nie mogą bez siebie żyć, a jednak ciągle coś staje na drodze ich szczęściu. Ona (Emily Blunt) – rozważna i trochę romantyczna. On (Jamie Dornan) – niepewny siebie marzyciel o wielkim sercu. Co może pójść nie tak? Wśród pięknej zieleni irlandzkich krajobrazów Rosemary i Anthony na zmianę przyciągają się i odpychają, a paradoksalnie to wizyta przystojnego i bogatego rywala (Jon Hamm) sprawi, że trzeba się będzie zadeklarować... czy coś w tym stylu. W końcu nie od dziś wiadomo, że czasami miłość czai się tuż za rogiem. Po sąsiedzku!

18:15 - MISTRZ - biograficzny/dramat, Polska, 2020, reż. Maciej Barczewski

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Podczas urodzin nastąpi otwarcie ekspozycji LUNATIC, będącej doświadczeniem w VR, poświęconym przestrzeni kina Luna. 

Po projekcji zapraszamy na słodki poczęstunek, serwowany przez Vincent Cafe i toasty!

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Bilety:

normalny - 27 zł

ulgowy - 22 zł

Kup bilet: 

URODZINY LUNY - Miłość po sąsiedzku - Sprawdź seanse | Kino Luna | Warszawa

URODZINY LUNY - Mistrz - Sprawdź seanse | Kino Luna | Warszawa

 

LUNATIC

*Lunatyk - ‘osoba mówiąca przez sen lub chodząca we śnie, rzadziej wykonująca we śnie inne czynności, co jest objawem nie całkowitego zahamowania czynności ośrodka ruchowego’. *Lunatyk - osoba, posiadająca Kartę Lunatyka, stały bywalec Kino Luna przy Ul. Marszałkowskiej w Warszawie.

LUNATIC łączy te dwa światy, świat snu, fantazji, strachów, domysłów i świat odbiorników i użytkowników.

Zaprasza do spełnienia swojego marzenia z dzieciństwa: schować się w sali kinowej po zamknięciu, na własny sposób zacząć eksplorować przestrzeń, czule nasłuchiwać dźwięków, które śpiące Kino wydobywa z siebie oddychając. Podpatrzeć, jakie ma sny, czy może śni o nas, widzach, czy jednak dla nas tam już nie ma miejsca. Czy przestrzeń, która była przez wiele lat dotykana, fotografowana, brudzona i sprzątana, obserwowała wiele wymyślonych i prawdziwych historii, w momencie, kiedy człowiek ją zostawia, zaczyna żyć swoim życiem, ma swoje własne fantazje? Czy kino jest filmem, wyświetlanym na ekranie, czy jest akurat wszystkim oprócz ekranu? Jak ważne są niedoskonałości, zakłócenia, wypadające z kieszeni okulary, dzwoniące telefony, skrzypiące fotele i drzwi, małe pęcherze, nudne filmy, chrapanie, komentowanie, przeklinanie operatora, niedziałające mikrofony, cienie, strach ciemności, wylane napoje, schowane małpki i nieudane randki.

Lunatic jest subiektywnym zapisem przestrzeni Kina Luna, wspomnieniem, dotknięciem, zanurzeniem i zagubieniem, wprowadzeniem w magiczny świat zza kotary. Mając 6 stopni swobody, odbiorca doświadczenia, staje się świadkiem, a może i uczestnikiem transformacji kultowego miejsca. Wkracza do tej rzeczywistości, w której to całe Kino, a nie ekran, zapisuje i transmituje, reaguje, szepcze, opowiada.