NewsletterFacebook

12 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

Wydarzenie trwa od: 
02 Grudzień 2023 - 15:00 do 03 Grudzień 2023 - 19:00

12 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

2-3 grudnia 2023, kino Luna

 

Zapraszamy na wybór najlepszych filmów żeglarskich z całego świata.

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego różnorodność. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje, które towarzyszą bohaterom są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania. W tle tych historii są żagle i woda.

Program tegorocznej edycji jest bardzo eklektyczny, czyli każdy znajdzie tu historię dla siebie. Będą historie awanturniczo-odkrywcze („Zagubieni na Atlantyku”),  jak i mocno przygodowe („Sailau”).  Będzie coś dla miłośników żeglarskiego hi-tech, wielkich oceanicznych regat z polską nutą w tle, czyli film „Wszystko albo nic”, oraz dla miłośników żeglowania low-tech, czyli żeglowania z kurami i sadzonkami ziemniaków na łodzi zbudowanej w Bangladeszu („Morski włóczęga”).  Pokażemy film z dalekiej Republiki Południowej Afryki o rejsie małym Optymistem wokół oceanicznego wybrzeża tego kraju. Wielką atrakcją będą dwa polskie filmy. Jeden z nich to poruszający reportaż o organizowanych rejsach dla polskich oraz ukraińskich dzieci z domów dziecka  „Rejs dobrych mocy”. Drugi to nigdzie wcześniej nie publikowany reportaż „Niepokonany, niepokonani” z próby pobicia rekordu prędkości wokół ziemi  znanego polskiego żeglarza regatowego Romana Paszke. 

Festiwal jest atrakcją nie tylko dla żeglarzy, ale dla miłośników wszelkiego rodzajów sportów i aktywności outdoorowych. Jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest  również  jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami lub z polskim lektorem.

Szczegółowe opisy wszystkich filmów na stronie www.jachtfilm.pl

 

BRAK MOŻLIWOŚCI ZWROTU BLETÓW

 

SOBOTA  

JachtFilm Blok 1 - Sprawdź seanse | Kino Luna | Warszawa - WYPRZEDANE

Wszystko albo nic
Anglia / 2022 / 66 minut

Rejs Dobrych Mocy
Polska / 2023 / 22 minuty

Morski włóczęga. Wyprawa "Gold of Bengal"
Francja / 2014 / 52 minuty

Niepokonani, niepokonany
Polska / 2004 / 40 minut

NIEDZIELA

JachtFilm Blok 2 - Sprawdź seanse | Kino Luna | Warszawa - WYPRZEDANE

252 dni samotności
Estonia / 2020 / 54 minuty

Optimista
RPA / 2017 / 50 minut

Sailau
Dania / 2023 / 60 minut

MIEJSCA NIENUMEROWANE.
Kino zapewnia szatnię na okrycia zewnętrzne.

Aby zakupić bilety należy wejść na wybrany blok, najechać kursorem na datą wydarzenia znajdującą się pod plakatem. Pojawi się opcja "KUP BILET".
Bilety można kupić osobno na każdy dzień festiwalu w cenie 60 zł.
Aby kupić karnet na całe wydarzenie (sobota + niedziela) w cenie 110 zł, należy kliknąć 
JachtFilm Blok 1 - Sprawdź seanse | Kino Luna | Warszawa - WYPRZEDANE