NewsletterFacebook

22. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Wydarzenie trwa od: 
15 Marzec 2024 - 18:00 do 21 Marzec 2024 - 23:45

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.

 

W programie prezentowany jest szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. W ramach TKH pokazywane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy - większość z nich nie była pokazywana wcześniej w Polsce. Widzowie mają jedyną okazję obejrzenia dzieł prezentowanych na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywców prestiżowych nagród.

 

Wiosną 2024 roku już po raz 22. zapraszamy w filmową podróż przez Półwysep Iberyjski, od stołecznego Madrytu przez Galicję i Kraj Basków po Katalonię i Andaluzję!


 

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

 

Patroni wydarzenia: Gran Canaria, Sieć Kin Studyjnych, Kino i Novela.pl

 

BRAK MOŻLIWOŚCI ZWROTU BILETÓW