NewsletterFacebook

UROCZYSTE OTWARCIE 4. TWKS: Wilczyca

Wydarzenie trwa od: 
19 Kwiecień 2024 - 19:00

UROCZYSTE OTWARCIE WYDARZENIA!
4. TYDZIEŃ WARSZAWSKICH KIN STUDYJNYCH

KINO LUNA
19 kwietnia g. 19.00

Zapraszamy do KINA LUNA na uroczyste otwarcie 4. edycji Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych. Przygotowaliśmy nielada gratkę nie tylko dla miłośników klasyki i kina gatunkowego.

Pokaz filmu WILCZYCA w reżyserii Marka Piestraka z audiodeskrypcją Doroty Masłowskiej

W malowniczej scenerii zaboru austriackiego główny bohater WILCZYCY, Kacper Wosiński, staje przed trudnym wyzwaniem po tajemniczej śmierci swojej żony… Dorota Masłowska w swojej narracji prowadzi groteskowy dialog z filmem. Komentuje, dopowiada, zasiewa wątpliwości – nadaje całkowicie nowej perspektywy odbioru. Opowieść „o Wosiu” nabiera nieoczekiwanego kształtu, dotykając granicy między strachem a… śmiechem.

"[...] jest to film wspaniały, fatalny, nieznośny i skazany na zagładę" - Dorota Masłowska

Kultowy film w reżyserii Marka Piestraka, to kino romantyczne au rebours: film grozy, dla którego punktem wyjścia jest złamane serce głównej bohaterki Maryny. W głównych rolach zobaczymy Iwonę Bielską i Krzysztofa Jasińskiego, ale chwile przerażenia przeżyjemy za sprawą całej plejady nazwisk w doborowej obsadzie. W WILCZYCY zagrali m.in. Leon Niemczyk, Hanna Stankówna, Henryk Machalica, Olgierd Łukaszewicz i inni. Premiera odbyła się 11 kwietnia 1983 roku i była wydarzeniem w skali całego kraju. Po seansie zapraszamy na dyskusję pt. JAK EWOLUOWAŁO KINO GATUNKOWE W POLSCE? Udział w niej potwierdzili: Marek Piestrak i Bartosz M. Kowalski. Spotkanie poprowadzi specjalista od kina grozy, grobowców i filmowego osocza na gęsto: dziennikarz i krytyk filmowy Łukasz Adamski.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną fotosy z filmów: WILCZYCA Marka Piestraka i W LESIE DZIŚ NIE ZAŚNIE NIKT Bartosza M. Kowalskiego w formie pokazu slajdów na kinowym ekranie. Wiele z nich to nigdzie wcześniej niepublikowane materiały archiwalne – będzie to więc jedyna okazja do tego, by zajrzeć za kulisy dwóch kultowych polskich horrorów.

Bilety na seans i dyskusję do nabycia w kasie kina Luna: 14 zł (ulgowe), 18 zł (normalne)

https://www.kinoluna.pl/filmy/uroczyste-otwarcie-4-twks-wilczyca



W tym roku TYGODZIEŃ WARSZAWSKICH KIN STUDYJNYCH odbędzie się po raz czwarty w dniach 19 – 25 kwietnia. W wydarzeniu biorą udział wszystkie studyjne kina miasta, a gospodynią jest jak zawsze… Warszawska Syrenka!
 ATLANTIC  AMONDO  ELEKTRONIK  ILUZJON  KINOKAWIARNIA STACJA FALENICA  KINO NA BOKU  KINOTEKA  KULTURA  LUNA  MURANÓW  PRAHA  ŚWIT  U-JAZDOWSKI  WISŁA 
W każdym kinie w ramach Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych zaplanowano szereg wydarzeń: pokazy, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówkę.

Do zobaczenia ponadczasowa klasyka, kroniki filmowe, Teatroteki, a także najnowsze europejskie produkcje – w tym filmy dla dzieci – w przedpremierowej odsłonie. Część wydarzeń jest bezpłatna, część w atrakcyjnych i przystępnych cenach. Zapraszamy!


Do udziału w wydarzeniach Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych zachęcamy nie tylko stałych bywalców kin studyjnych, ale wszystkich, którzy kochają kino, Warszawę i miejsca, które wpisują się w filmowe tradycje stolicy.


Szczegółowy program i informacje online i offline w wybranych kinach studyjnych.


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.


Nasi partnerzy: SKS, MOJEeKINO.pl, RMF Classic, WFDiF, Pełna Sala, Klatki na oczach


Plakat i identyfikacja wizualna by Julia Fukiet.


Kina studyjne od lat wspaniale wpisują się w filmowe tradycje Warszawy łącząc w sobie doświadczenie i nowoczesność – to tu zobaczysz filmową klasykę w świetnej jakości, najnowsze artystyczne produkcje z całego świata, a po seansach porozmawiasz o kinie podczas ciekawych dyskusji ze specjalistami, twórcami i ludźmi kultury.


Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych promując kina studyjne promuje kulturę filmową najwyższej jakości: uwrażliwia, zbliża, łączy, edukuje.


WSPIERAJMY KINA STUDYJNE!